Звездата на мотокроса Явор Бошикьов ля бобошевско вино на състезание на италианския остров Сардиния, аплодира финиширалия на 15-о място Станислав Циклеов от Разлог

26-01-10   С руснака Евгени Бобришев (на първата снимка) и с двукратния световен шампион Джефри Херлинкс (на втората снимка) IMG-20160204-WA0001 copy

Звездата на мотокроса Явор Бошикьов от Бобошево щедро черпи за Трифон Зарезан с бобошевско бяло и червено вино на италианския остров Сардиния по време на международно състезание. Явор летя до перлата на Средиземноморието със самолет, придружен от съпругата си Иванка.

26-01-10  руснака Евгени Бобришев (на първата снимка) и с двукратния световен шампион Джефри Херлинкс (на втората снимка) IMG-20160204-WA0000 copy

Бошикьов, който е състезател по мотоциклетизъм в клас МХБ, усилено се готви за 60-ото юбилейно издание на мотокроса в Бобошево. С огромен интерес той изгледа международното състезание по мотокрос в Сардиния и бурно аплодира представянето на българския състезател по мотоциклетизъм от Разлог Станислав Циклеов, който се класира на 15-о място. Явор наблюдава мотокроса заедно с треньора на Станислав Николай Куманов, известен състезател по мотоциклетизъм от близкото минало. Бошикьов дори успя да се снима с двама от най-големите световни асове на мотокроса – с руснака Евгени Бобришев и двукратния световен шампион Джефри Херлинкс.

Явор Бошикъов зарадва приятели и колеги в Италия с прочутото бяло и червено бобошевско вино. Наскоро неговата съпруга Иванка спечели втора награда за производство на бяло домашно вино. Явор пък е местната легенда на традиционния мотокрос, като миналата година спечели сребърен медал и купа за клас МХБ. Семейството на Явор изкара 4 незабравими дни в Рим и Сардиния.

Снимките:  Снимки за спомен с руснака Евгени Бобришев и с двукратния световен шампион Джефри Херлинкс