Шампионите изравниха на „Добруджа 07”, трети мач ще определи развръзката в този двубой

Marek

Отборът на „Марек Юнион-Ивкони” (Дупница) остава в борбата за титлата в Суперлигата, след като в мач №2 от четвъртфиналните серии срещу „Добруджа 07” (Добрич) измъкна трудна, но важна победа.

Пред около 800 зрители в Спортната зала в Дупница „Марек” се наложи с 3:1 (25:17, 25:16, 22:25, 30:28) и изравни серията, 1:1 победи. Решителният трети двубой е на 15 март (вторник) от 18:00 ч в зала „Добротица“ в Добрич.

Домакините започнаха по-добре срещата, като във втория гейм дори натрупаха комфортна преднина от шест точки (20:14). Тогава главният съдия Петър Харизанов вдигна и червен картон за играча на гостите Денис Чавдаров, което донесе допълнителна точка в актива на „Марек”.

Реакцията на играчите от Добрич бе в третата част, а в четвъртия гейм резултатът вървеше много равностойно. Гостите, подкрепяни от около 30-ина свои фенове, пропътували разстоянието до Дупница, се държаха до последно (24:24). Последва драматичен завършек, но домакините показаха повече характер и спечелиха след 30:28.