„Банско” победи „Септември” (Симитли) с два гола на Боби Хазуров

55-14-01-fk_bansko

Отборът на „Банско”

Арбитърът Румен Христов издаваше фалшиви звуци със свирката си, тенденциозното съдийство е вече четвърти мач срещу нас, посочиха от треньорския щаб на „козлите”

Мачът от 21-вия кръг за първенството на „Б” група между отборите на „Банско” и „Септември” (Симитли) завърши с победа за домакините с 2:0. Като цяло двубоят премина под диктовката на отбора на домакините. В 13-ата минута при центриране отдясно на Любо Витанов най-съобразителен се оказа Боби Хазуров, който с глава простреля стража на гостите Филип Димитров за 1:0. До края на първата част пропуски направиха Георги Фикиин, Боби Хазуров и Антонио Ласков.

След почивката мачът стана още по-динамичен и отборът на гостите търсеше бърза развръзка на резултата в своя полза, но вратарят и защитата на домакините бяха на своите места и не позволиха това да стане. Най-чистото си голово положение гостите проиграха в 80-ата минута, когато защитата на домакините се изтегли за изкуствена засада, от ситуацията се възползва Деян Христов от „Септември”, напредна и от няколко метра нанесе силен удар, но вратарят Александър Стоянов не позволи попадение зад себе си. В 85-ата минута Боби Хазуров бе изведен отдясно от Георги Фикиин, напредна по десния фланг и от движение със страхотен шут направи безпомощен вратаря Филип Димитров за 2:0.

55-14-01-Hazurov

Боби Хазуров

След мача от треньорския щаб на гостите споделиха, че ако не бяха пропуските на Николай Хаджиниколов и Владимир Каптиев, които отблизо не успяха да преодолеят вратаря на „Банско” Александър Стоянов, нещата на терена щяха да бъдат другояче. Разбира се, никой не каза, че победата на „Банско” е незаслужена. Изпълнителният директор на „Банско” Йордан Баряков отново в откровен стил се оплака от нереалното съдийство на Румен Христов и заяви, че в този мач футболистите на домакините са се показали истински мъже, независимо че са играли под напрежение, създадено през седмицата от някои медии.

„В 68-ата минута Боби Хазуров бе повален в наказателното поле на гостите и главният съдия Румен Христов, вместо да отсъди дузпа и покаже червен картон, се направи на разсеян и даде сигнал за продължаване на играта”, допълни Йордан Баряков.

Старши треньорът на „Банско” Иван Атанасов сподели: „Срамно бе да се твърди, че мачът „Банско” – „Септември” (Симитли) ще завърши в полза на гостите. Всичко това създаде изключително голямо напрежение преди мача и го направи доста труден и напрегнат. Не бяха възможни такива разговори, защото е известно, че и ръководство, и треньорският щаб, и футболистите от нашия клуб прават всичко възможно авторитетът ни да нараства все повече и повече, а това става възможно само при честна игра на терена. Ние имаме бюджет и цели, които можем да реализираме, ако играем във всеки мач за спечелване на максимума точки. Футболистите в дерби мача показаха много характер, морал и добра игра. Чест прави на гостите, които играха на върха на възможностите си, но ние не им позволихме да реализират намеренията си. Боби Хазуров се показа като голям футболист и реализатор и жалко, че главният съдия Румен Христов не отсъди дузпа за спъването му в наказателното поле на гостите. Не бива да подминаваме поредното слабо и тенденциозно съдийство вече четвърти мач срещу нас. Този път Румен Христов издаваше фалшиви звуци със свирката си. Жалко е, че така, както вървят нещата, само отборът на „Банско” ще бъде представител в „Б” група на българското първенство от региона за в бъдеще”.