Христо Габаров донесе трите точки за „чуковете“ под Хисарлъка, Атанас Пенков пропусна от бялата точка

„Велбъжд“ изигра силно второ полувреме, удари греда, но загуби у дома от „Миньор“

Digimax A50 / KENOX Q2

Трета домакинска загуба от началото на пролетния полусезон от отбор в челото на класирането в Югозападната „В“ група инкасира „Велбъжд“. Кюстендилци отстъпиха с 0:1 от „Миньор“ (Перник), като точен за успеха на „чуковете“ бе Христо Габаров в 16-ата минута.

Домакините можеха да изравнят, но в 80-ата минута Атанас Пенков не се възползва от отсъдената дузпа, след като вратарят на „Миньор“ Леонтиев хвана топката.

Още през първото полувреме кюстендилци можеха да стигнат до равенството, но удар на Кирил Мицов срещна напречната греда. „Велбъжд“ бе по-добрият отбор през цялото второ полувреме, но така и не стигна до гол.

Старши треньорът Юлиян Кръстев сподели, че минути преди началото на срещата е направил принудителна рокада в стартовия състав, като централният нападател Михаел Кисьов е бил сменен от халфа Кирил Мицов. Кисьов се е оплакал от стомашен вирус.

„Втори мач губим, защото изпускаме много голови положения. Може би заради промяната в схемата на игра минути преди мача проспахме голяма част от първото полувреме“, заяви Кръстев.

След 28-ия кръг „Миньор“ остава на четвърто място с 51 точки, докато „Велбъжд“ се смъкна с две места надолу в класирането с 28 точки. В следващия кръг на 24 април, неделя, перничани посрещат „Чико“ (Бяга), а кюстендилци гостуват на „Струмска слава“ (Радомир), който е 6-и в подреждането. Двубоите са от 17 часа.