„Велбъжд“ се наложи убедително под Хисаркъка с 4:0 над „Септември“ (София)

Кюстендилци прекъснаха серията от три последователни загуби и се изкачиха с две места в класирането

84-14-01-krasi-1_Velb_Septemvri

Играчите на „Велбъжд“ се поздравиха с убедителна победа преди Великден.

С две попадения на Михаел Кисьов и по едно на Адриян Нанков и Атанас Пенков „Велбъжд“ се наложи убедително с 4:0 над „Септември“ (София) у дома. С успеха си кюстендилци прекъснаха серията от три поредни загуби в първенството на „В“ Югозападната група. Всички голове във вратата на гостите бяха отбелязани през второто полувреме.

Още в 10-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Алекс Асенов получи втори жълт картон. Въпреки превъзходството си и множеството създадени положения пред вратата на противника играчите на „Велбъжд“ не успяха да стигнат до гол преди почивката.

През второто полувреме домакините упражниха сериозен натиск и само пет минути след подновяването на играта откриха резултата. Попадението отбеляза Михаел Кисьов, който след удар с глава направи безпомощен вратаря на гостите Илиян Узунов. В 68-ата минута при поредната атака на кюстендилци Йордан Йовчев подаде в наказателното поле, където Адриян Нанков от няколко метра заби неспасяемо топката във вратата на гостите, удвоявайки резултата.

Малко по-късно при индентична ситуация отново Нанков бе най-съобразителен и отбеляза второто си попадение в мача за класическото 3:0. Крайният резултат бе оформен в 87-ата минута, когато Атанас Пенков с удар от границата на наказателното поле вкара топката в долния ляв ъгъл на врата за 4:0.

Победата изкачи „Велбъжд“ от 12-о на 10-о място в класирането с актив от 31 точки. Отборът на „Септември“ е 7-и с 42 точки.

Лидерът ЦСКА загуби първите си точки в Югозападната В група, като завърши 2:2 със „Сливнишки герой“. За първи път червените бяха догонващи в резултата, като първия гол в мача отбеляза кюстендилецът Александър Александров – Аци.