Републиканският шампион за 2015 година Теодор Мавродиев спечели първо място в І кръг от състезанието по планинско колоездене Dowhlill в Плевен

Димитър Мазнейков Петрич зае второто място

93-14-03-tashko-Димитър Мазнейков-ІІ място момчета

Клуб „Виво” (Петрич) с достойно представяне на І кръг от състезанието по планинско колоездене Dowhlill в Плевен. Това е стил планинско колоездене, при което се спускат стръмни, технични и опасни трасета с повишена трудност. Изисква се добра предпазна екипировка и добър байк. Това е спорт, носещ много адреналин, но и криещ тежки наранявания.
Макар и един от малко популярните спортове, той има представители в град Петрич, обединен в клуб „Виво”.
В категория юноши първо място зае Теодор Мавродиев от клуб „Виво”, който е републикански шампион за 2015 година в категорията си.
В категория момчета (от 10 до 15 години) представителят от Петрич Димитър Мазнейков зае второто място.
Предстои втори кръг по Dowhlill, който ще се състои на 22 май в град Габрово, на който отново ще се представят петричките състезатели от І кръг в Плевен, като към тях ще се присъедини и Антон Коларов в категорията юноши.