Боклуци буквално задръстиха пътя от Гиздова махала за Вангелова чешма в Рила край Дупница на разклона за сметището. Няколко самосвала със строителни отпадъци са изсипани направо на асфалта, като шофьорът на возилото дори не си е направил труда да отбие встрани на поляната, както правят десетки негови колеги, алармираха дупничани. Вярно е, че районът около шосето, ако може изобщо да се нарече така, на изхода от жк „Бистрица” до въпросното място, където се пресичат два пътя – за хотел „Енерго” и сметището, е осеян с изсипани боклуци и строителни отпадъци.
Единствената врата на Дупница към величествената Рила представлява грозна гледка и явно няма никакъв начин да се спре изхвърлянето на боклуци от някои недобросъвестни граждани. Преди година-две общината почисти района, но замърсяването продължава. Тази мърсотия, заедно с нагънатия като релефна карта път, направиха и лошо впечатление на депутата от БДЦ Росен Петров, който сподели това на проведената наскоро в хотела на ТЕЦ-а среща.
Тежките коли на сметосъбиращата фирма мачкат асфалта на въпросната отсечка и се появяват бабуни с размери от по 40-50 см, като нерядко гости на града чупят картера на колите си и се прибират без масло. Около 500 м от този път са в такова лошо състояние, че може би стават само за офроуд, препоръчват дупничани.