„Септември” (Симитли) изпусна „Пирин” (Гоце Делчев) в първия мач на изцяло обновения стадион в Симитли

164-14-02-stefan1-image-0-02-01-2f31387ecb8cfb5703a44f650f89e05cfa2eefaaa40b4eb78671f5736a9f6a9c-V[1] 164-14-02-stefan1-image-0-02-01-92f5d7f93d94ce23f4483fd16ed096317ce2881c9fb9ff9dfcd04f3b8f65dae0-V[1]

Отборите на „Септември” (Симитли) и „Пирин” (Гоце Делчев) завършиха наравно 1:1 в последната среща от третия кръг на Югозападната трета група. Това бе и първият мач на осветление на изцяло обновения стадион красавец в Симитли.
Отборът от Симитли обаче надигра кандидата за първото място в групата и изпусна победата. Особено през второто полувреме момчетата на Иво Тренчев направиха непростими пропуски.
Гостите от Гоце Делчев поведоха с гол на Георги Самокишев от фаул в 35-ата минута. Бившият юношески и младежки национал се намира в страхотна форма и бележи гол в четвърти пореден мач, въпреки че е защитник. Футболистите от „Септември” имаха много претенции за отсъждането на фаула и главният рефер Вангел Вангелов вдигна жълт картон на Лулейски за протестите. Пет минути по-късно домакините изравниха резулата. Отново след фаул, изпълнен обаче от Гущеров, Юсев с мъка отби топката и притичалият Божидар Станчев отблизо насочи топката в мрежата.
През второто полувреме домакините натиснаха здраво и първо Гущеров от пет метра пропусна, а двадесет минути преди края Креболиев от границата на малкото наказателно поле уцели страничната греда. Така „Пирин” загуби първи точки в първенството, а „Септември” остана отново без победа.