„Рилецо” се разправи и с „Черно море”, продължава да преследва лидера „Лукойл Академик”

Петима от домакините: Паркър, капитанът Бозов, резервата Златин Георгиев – Голди, Ники Стоянов и Джеръл Симънс, записаха двуцифрен актив от точки

Тази седмица „скиорите” пътуват до Косово, където ще имат сблъсък със „Сигал” (Прищина) в турнира „ФИБА Европа”200-15-01-Kelvin Parker strelia...

„Рилски спортист” запази 100-процентовия си актив от началото на сезона в НБЛ, след като стигна до победата и във втория си мач от кампанията – в домакинството на „Черно море”. Самоковци удариха съперника с 84:75 и остават плътно зад лидера „Лукойл Академик” на втората позиция.

В следващия кръг – на 29 октомври, момчетата на Людмил Хаджисотиров отново ще имат мач в собствения си дом – с младия тим на „Левски”. Преди това обаче „скиорите” ще пътуват до Косово, където ги чака здрав сблъсък със „Сигал” (Прищина) в турнира „ФИБА Европа”.

Опасенията в лагера на „Рилецо” бяха, че умората може да окаже влияние на отбора предвид сблъсъкът с руския „Енисей” дни по-рано, но това не се случи и носителят на Купата на България стигна до успеха след силна втора част.

През първите 20 минути играта бе равностойна, като на полувремето електронното табло в залата показваше 34:32. Много силно в тези минути се представиха асовете на черноморци Станислав Цонков и Александър Янев, които бяха и най-резултатните играчи за своя тим със съответно 23 и 20 точки.

След антракта представителите на рилския град натиснаха сериозно и резултатът не закъсня. Дуелът всъщност бе решен в заключителния период благодарение най-вече на добрата отборна игра на „Рилски спортист” – петима от подопечните на старшията Хаджисотиров записаха двуцифрен актив от точки – Паркър (21), капитанът Бозов (16), резервата Златин Георгиев – Голди (14), Ники Стоянов (11) и Джеръл Симънс (10).

Очаквано центърът Денислав Вутев изобщо не попадна в групата, а на пейката през цялото време останаха младоците Адриян Секулов и Мирослав Васов и юношата на клуба Любомир Киров.

На снимката: Келвин Паркър стреля пред безучастния поглед на звездата на гостите Александър Янев