Бойко Борисов е поканил Георги Марков за депутат след интервю на бившия конституционен съдия в „24 часа“, в което той анализира грешките на премиера в предизборната кампания и отношенията му с партньорите в коалицията. Марков, гостувайки в бТВ, сподели за поканата от лидера на ГЕРБ. Той отново предупреди, че също както през 90-те години и сега ни очакват избори до дупка, че е предупреждавал Борисов през месец май за шансовете на един единствен кандидат за президент от името на ГЕРБ – кметът на София Йорданка Фандъкова. Конституционалистът критикува в интервюто си във вестника Радан Кънев, че е абсурдно премиерът да го вози със самолет на среща с Меркел, а днес той да го нарича червен генерал. Реакцията на Бойко Борисов след интервюто на Георги Марков показва, че Борисов следва обещанието след загубата да потърси социолози и известни хора, за да чуе от тях какви са грешките му.
Интервюто в „24 часа”
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/5873973