Три медала за алпийците на „Чамкория” след гигантския слалом за купа „Витоша”

50-15-03-samokovskite-sastezateli

Изгряващите звезди на „Чамкория” Георги Трифонов, Георги Ковачки и Косара Гущерова стъпиха на подиума след гигантския слалом за купа „Витоша”.

Трифонов се спусна по впечатляващ начин по писта „Витошко лале” и заслужено се окичи със сребърен медал при момчетата до 10 години. Младокът бе изпреварен единствено от победителя Мартин Данев („Интеграл”). Трета позиция и бронз пък заслужи Жоро Ковачки в същата възрастова група.

При момичетата до 10 г. Косара Гущерова затвърди отличната си спортна форма с ново качване на почетната стълбичка. Малката чаровница даде трето време, а пред нея се наредиха само златната медалистка Катерина Ваклиева („Грийн роуд”) и първата й подгласничка Ева Стракова („Юлен”).

На косъм от тройката пък останаха Алекс Чалина и Стефан Трифонов при 8-годишните, като в крайна сметка двамата трябваше да се задоволят с четвъртата позиция.

Кристина Георгиева и Венета Галчева завършиха съответно пета и седма при 12-годишните, Димитър Божков и Александър Василев финишираха един след друг на 6-о и 7-о място при най-малките момчета до 8 г., а Красимир Вададжийски зае седмото място при батковците до 12 години.

На снимката: Самоковските състезатели за пореден път се представиха впечатляващо през сезона