„Пирин” (Разлог) спечели точка във Велинград и закотви  „Чепинец” в дъното, старши треньорът Атанас Стоилов: Волен Чинков не отсъди чиста дузпа в самия край, подаваме жалба пред ЗС на БФС

65-15-04-4769561

Отборите на „Чипинец” и „Пирин” (Разлог) си спретнаха миролюбиво равенство 0:0 във Велинград. Мачът бе изпъстрен с оспорвани моменти благодарение на главния съдия Волен Чинков.

Въпреки нулевото равенство между отборите на „Чепинец” и „Пирин” (Разлог), „Пирин” продължава да е без загуба през пролетния дял от първенството и показа много добра игра в решителния мач най-вече за отбора на домакините. Първият опасен удар беше в 10-ата минута, когато Аспарух Василев отблизо не успя да огорчи вратаря на „Пирин”. Три минути по-късно Христо Сталев също от няколко метра стреля като начинаещ. В 16-ата минута Николай Велков уцели напречната греда зад стража на гостите. Девет минути по-късно Цветан Варсанов от „Пирин” с далечен удар изненада вратаря на „Чепинец”, но за негов късмет топката уцели гредата. През втората част на мача футболистите на двата отбора се хвърлиха да променят нулевото равенство, но все нещо не достигаше да се отбележи първото попадение в срещата. В 69-ата минута гл. съдия Волен Чинков отмени гол, отбелязан от засада. Всичко това беше бурно оспорвано от футболистите на домакините, но главният арбитър бе непоколебим в отсъждането си. В 92-рата минута отново футболистите на „Чепинец” обградиха главния съдия Волен Чинков, като поискаха дузпа за игра с ръка, според тях от страна на защитник на гостите. Арбитърът обаче беше наблизо до ситуацията и нямаше как да отсъди нещо несъществуващо.

65-15-04-volen-chinkov

Това нулево равенство на градския стадион във Велинград увеличи дистанцията между „Чепинец” и 15-ите в класирането „Германея” (Сапарева баня) и „Велбъжд” (Кюстендил) на цели 14 точки, които е почти невъзможно да бъдат стопени в оставащите до края на шампионата 12 срещи за велинградчани. Въпреки че момчетата на Атанас Стоилов имат мач по-малко от своите съперници, шансовете им за спасение са вече само в сферата на научната фантастика.

Старши треньорът на „Чепинец” Атанас Стоилов не бе съгласен с отсъжданията на съдията Волен Чинков: „Съжалявам, че не победихме отбора на „Пирин” (Разлог). Срещата беше двуостра. Беше проиграно по едно чисто голово положение. Според мен гл. съдия не беше адекватен и не отсъди това, което се случваше на терена. В самия край на срещата имаше 100%-това дузпа, след като удар на Александър Дамянов срещна ръката на защитник на гостите. Подаваме жалба срещу Волен Чинков пред ЗС на БФС.

Помощник-треньорът на „Пирин” (Разлог) Николай Николов: „По една греда и по два пропуска направиха и двата отбора. Имахме доста пропуски, като тези на Цветан Варсанов, Николай Хаджиниколов и Атанас Георгиев през втората част на срещата. Съдийството според нас бе на ниво.